ARCHIWUM

12/05/2013

home way to get rid of cellulitNigdy nie wierzyłam w cudowne kremy na cellulit czy rozstępy. Niestety posiadam i jedno i drugie. Szczególnie zauważalne stały się po roku w Stanach. Niestety muszę pokutować przytyciem 10 kg w rok i schudnięciu 10 kg w kolejny po czym przytyłam z wiekiem... i nagłą pasją gotowania ;-). Ale miało być o sposobie. Przeglądałam strony i artykuły o kosmetykach organicznych z Bingo Spa i innych mocnych koncentratach. Opierały się one głównie na kawie i cynamonie... Już miałam kliknąć "kup" po czym stwierdziłam, że najpierw spróbuję zrobić coś sama, mam w domu i kawę i cynamon. 
Zaczęłam od masowania ud mezorollerem - mam ten z firmy tianDe, nie miałam nigdy innego więc nie mam porównania ale jestem zadowolona. Używam go także przed nakładaniem maseczek na twarz i na skórę głowy, kosmetyki działają o niebo lepiej i nie wyobrażam sobię życia bez tego cudeńka. To taki domowy sposób na mezoterapię o której słyszałam dużo dobrego.I have never believed in commercials "tomorrow you are going to be super skiny" or get rid of cellulite because of a lotion. Unfortunately I have it and well... we don't get along very well. It only gets more visible. All started when I gain weight in US about 10 kg in a year, then lost it all and then gain again when I found out that I actually love to eat everything I can make. Alright, so I was going though some websites with professional cosmetics like polish Bingo Spa and some others (I have recently became a big fan of polish cosmetics since they don't make my skin irritate and they are polish ;-). But all of them had two major ingredients: coffee and cinnamon. I was about to buy one but I have decided to make one myself.  I started with mesoroller - I've got one from tianDe, I have never used a different one, but I am more than happy with this one. I use it before I put a mask on my face or for some tonic/mask for my head.Po czym nałożyłam masło organiczne, tak aby maska którą zrobię mogła się łatwiej przykleić. Następnie do miseczki dodałam:

♥    1 łyżkę oleju kokosowego
♥    4 łyżki kawy mielonej (wydaje mi się że marka nie ma znaczenia)
♥    2 czubate łyżki (chyba troche przesadziłam ;-) cynamonu
♥    I wody tyle aby powstała idealna papka 


Następnie weszłam do wanny (nie polecam robić tego nigdzie indziej, poniewż robi się błotko) i posmarowałam uda i brzuch (którego nie traktowałam mezorollerem) Postanowiłam dodać też troche organicznego peelingu kawowego, bo moja bio-papka nie chciała się trzymać. Owinęłam to wszystko folią i weszłam pod kołdrę na 4 godziny.

After I rolled my legs I have put some organique butter to make sure my mask will stick to it. 
Make it yourself anti-cellulite mask:

♥   1 spoon of coconut oil
♥   4 spoons of ground coffee 
♥   About 2 big spoons of cinnamon 
♥   And water - but not to much so it will have a good consistency 

I recommend to apply mask in a bath tub since it can get really messy. I also applied it all over my belly (which I didn't roll). In between I added some coffee peeling, because it didn't want to stick enough. I wrapped it all with kitchen foil and went under a blanket for four hours.Piekło troszkę, ale było warto! Przez około tydzień moja skóra na nogach jakby miała lat pietaście. Cellulit był o 50% mniej widoczny gdy gniotłam. Skóra była "zwartka". Uważam że 90% sukcesu należy do mezorollera ponieważ na brzuchu nie widziałam aż takiego rezultatu, ale nie mam tam też tak wielkich problemów. Wydaje mi się że maska anti-cellulit nie nadaje się do cery naczynkowej, bo miałam widoczne mikroukłucia, które zinkęły do 3 dni.

It can get a bit warm, but it was worth it! For about a week my legs were like when I was 15th again. Cellulite was like 50% less visible I swear, even when I squeeze my legs. I truly believe that 90% of my success was because of mezoroller. I didn't see much help in my belly but I don't really have that much of a problem there either. I think that if you have sensitive skin and you capillaries breaks easily you shouldn't try it, because I had some small spots that disappeared in 3 days.
Jeśli ktokolwiek spróbuje, proszę dajcie mi znać jak efekty :-) 

5 comments:

 1. Ja też mam notkę z domowymi sposobami ! http://carolliness.blogspot.com/2013/09/walka-z-cellulitem-zwana-pomaranczowa.html#comment-form

  wypróbuję Twojej jak tylko zacznie się robić ciepło !! Może wzajmena obserwacja ? dziękuje za komplementy o szablonie ;) (to dzieło vejjs) moje jedynie zdjęcia ;**

  ReplyDelete
 2. Hello I'am Chris !!

  You Have A Wonderful Blog Which I Consider To Be Registered In International Blog Dictionary. You Will Represent Your Country
  World-Directory is 192 countries in the world! and thousands of blogs
  Please Visit The Following Link And Comment Your Blog Name
  Blog Url
  Location Of Your Country Operating In Comment Session Which Will Be Added In Your Country List
  On the right side, in the "green list", you will find all the countries and if you click them, you will find the names of blogs from that Country.
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  Happy Blogging
  ****************
  You can forward this invitation to your friends

  PLEASE IMPERATIVE !
  Registration for the "Directory" blog, are free.
  We only ask you to follow the blog. Thank you for your understanding
  **********************************************

  Last news of "Directory Blogspot" "
  Soon we will award the best Fashion blog and Makeup, crafts, handmade, cooking, paintings
  The Competition is open

  ReplyDelete
 3. Powinnam spróbować, może się sprawdzi.

  ReplyDelete
 4. Też stosuję podobną kurację ale Ty przekonałaś mnie do zakupu mezorollera:)

  ReplyDelete

Thank you